A nehezebb kérdésem már túl vagytok, azaz a ceremóniamester és a vőfély között már letettétek a voksotok. A következő lépésben már csak azt kell eldöntenetek, hogy férfi vagy női ceremóniamestert szeretnétek az esküvőtök koordinálásához. Az alábbi cikkben bemutatjuk, hogy milyen előnyei vannak, ha egyiket vagy a másikat választjátok.

Bár az esküvőszervezés elsősorban női szakma, míg a vőfély szerepe tradicionálisan a férfiakat illettette meg, napjainkra ezek a szerepek sokat változtak. A modern esküvői helyszínek, ruhák és dekorációk mellett egyre több nő jelent meg a vőfélyek, azaz „nőfélyek”, és ceremóniamesterek között is, ezzel új színt és lehetőségeket hozva. Ezzel a változással egyetemben az a kérdés is egyre fontosabbá válik, hogy mikor érdemes női és mikor férfi ceremóniamestert megbízni az est feladatainak lebonyolításával kapcsolatban.

Női vagy férfi ceremóniamester a jobb?

Akár női, akár férfi ceremóniamestert választotok, professzionális szervezést kaptok. A cm feladata, nemtől függetlenül, hogy a tökéletes napot megszervezze, koordinálja, jelenlétével gördülékennyé és emlékezetessé tegye azt, hogy nektek már csak ünnepelni és szórakozni kelljen. A ceremóniamester hozzátok alkalmazkodik, a ti kívánalmaitoknak megfelelően bonyolítja le az estét, erre a tapasztalata a garancia.

Ugyanúgy humorosan, lazán vagy komolyan tudják levezényelni az est történéseit. Szerencsére a humorérzék és a professzionalizmus nemtől független kvalitás, így ez nem a zárja ki egyik lehetőséget sem.

Ennek ellenére néhány dologban különbözőek, vegyük most sorra ezeket.

Kezdjük a megjelenésükkel. A férfiak az ing öltöny kombinációt részesítik előnyben, míg a nők általában egy bájos kis kosztümöt viselnek az est folyamán, de akár ing-szoknya kombóban vagy ruhában is megjelenhetnek. A megjelenésük magabiztosságot, professzionalizmust sugároz, azaz egy olyan személy irányítja az eseményeket, akit könnyen követ majd a násznép, bármelyik nem képviselőjét is választjátok.

Ennek ellenére a nők személyiségükből adódóan sokszor visszafogottabbak, mint a férfiak. Ezt érdemes tisztáznotok legkésőbb a személyes találkozó során, hogy pontosan milyen benyomású cm-re van szükségetek. Ha a tradicionálisabb vonalon szeretnétek mozogni, akkor érdemes lehet egy férfi ceremóniamester mellett dönteni.

A legfontosabb különbség

Akkor mégis miben rejlik a legnagyobb különbség? Amíg egy férfi ceremóniamester egyenlőbben osztja meg a figyelmét a pár két tagja között, addig a női ceremóniamester sokszor átveszi egy kicsit egy plusz koszorúslány szerepét is. Ez azt jelenti, hogy bizalmasabb viszonyba kerülhet a menyasszonnyal. Ha a pár hölgy tagja igényli a további bátorítást, tanácsadást, akkor ő extra támaszt biztosít neki, miközben nem feledkezik el a vőlegényről sem.

Ehhez a tanácsadói szerephez értelemszerűen a nők jobban passzolnak, mivel általánosságban elmondható, hogy empatikusabbak, megértőbbek, mint a férfi társaik. Arról nem is beszélve, hogy a menyasszony könnyebben osztja meg kisebb-nagyobb esküvővel kapcsolatos kérdéseit egy másik hölggyel.

A nők gyakrabban vállalnak szartartásvezetést és ceremóniamesteri feladatokat egyben is. Mindkét szerepkör elég munkaigényes. Amennyiben időt spórolva csak egy személyt szeretnétek felkérni, akkor mindenképp csak referenciával és megfelelő tapasztalattal rendelkező hölgyet válasszatok.

A választás a tietek

Mint láthatjátok, mind a női, mind a férfi ceremóniamesterek tökéletesek arra, hogy emlékezetessé és tökéletessé varázsolják a nagy napotok. Nektek mindössze azt kell eldöntenetek, hogy milyen elvárásaitok van a személyiségüket, megjelenésüket illetően, és igényel-e bensőséges viszonyt vagy plusz támaszt a pár hölgy tagja. Ha ezekre tudjátok a választ, akkor már nem lesz nehéz kiválasztanotok, hogy melyik nem képviselője illik legjobban az általatok elképzelt esküvő és lakodalom levezetéséhez.